PCB Çizim Programları

Okunuyor | PCB Çizim Programları
 PCB Çizim Programları

Program isimlerinin üzerlerine indirme sayfalarının linkleri eklenmiştir.İndirmek istediğiniz programın isminin üzerine tıklayarak indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Eagle:

EAGLE PCB tasarlamanın en popüler ve en kolay yoludur. EAGLE, daha önce CadSoft Computer tarafından geliştirilen ve şu anda Autodesk’in bu yazılımın geliştiricisi olan Kolayca Uygulanabilir Grafik Düzen Düzenleyicisi anlamına gelir. Devre şemasını tasarlamak için, EAGLE şematik bir editöre sahiptir. EAGLE dosya uzantısı .SCH ve farklı parçalar ve bileşenler .LBR uzantısında tanımlanmış. Pano dosya uzantısı .BRD’dir.

 

Multisim:

Multisim ayrıca çok güçlü ve kolay bir öğrenme yazılımıdır. Aslen Electronics Workbench tarafından geliştirilen ve şimdi Ulusal Enstrümanların (NI) bir bölümüdür. Mikrodenetleyici simülasyonu (MultiMCU) ve PCB düzen yazılımına entegre ithalat ihracat özellikleri içerir. Bu yazılım, akademik olarak ve ayrıca devre eğitimi için endüstride yaygın olarak kullanılır.

 

EasyEDA:

EasyEDA, devreleri tasarlamak ve simüle etmek için kullanılan bir yazılımdır. Bu yazılım, Ngspice ve PCB düzenine dayalı şematik yakalama, SPICE devre simülasyonu için entegre bir araçtır. Bu yazılımın en önemli avantajı, web tabanlı bir yazılım olması ve tarayıcı penceresinde kullanılması. Yani, bu yazılım işletim sisteminden bağımsızdır.

 

Altium Designer:

Bu yazılım, Avustralya yazılım şirketi Altium Limited tarafından geliştirilmiştir. Bu yazılımın ana özelliği şematik yakalama, 3D PCB tasarımı, FPGA geliştirme ve sürüm / veri yönetimidir. Bu, PCB’nin doğrudan PCB editöründen 3B görselleştirme ve boşluk kontrolünü sunan ilk yazılımdır.

 

KiCad:

Bu yazılım jean-pierre charras tarafından geliştirilmiştir. Bu yazılım, Devrede kullanılan tüm bileşenlerin yanı sıra, BoM (Malzeme Listesi), çizim ve PCB’nin 3D görüntüsünü oluşturabilecek araçlara sahiptir. Bu yazılımın kütüphanesinde birçok bileşen bulunur ve kullanıcının kendi özel bileşenlerini ekleyebildiği bir özellik vardır. Bu yazılım birçok insan dilini desteklemektedir.

 

CircuitMaker:

Bu yazılım Altium tarafından da geliştirilmiştir. Bu yazılımın şematik editörü temel bileşen yerleşimini içerir ve bu yazılım gelişmiş çok kanallı ve hiyerarşik şemaları tasarlamak için kullanılır. Tüm şema sunucuya yüklenir ve bu dosyalar bir CircuitMaker hesabına ihtiyacınız olması kaydıyla herkes tarafından görüntülenebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın