Elektronik Siteler123D Circuits

adminHaziran 7, 2015100

Merhaba Arkadaşlar,ilk yazımız ile başlıyalım.

https://123d.circuits.io adreste belirtmiş olduğum site bir devre simulasyon sitesidir.Breadborad simulasyonu ve pcb simulasyonu rahatlıkla bu site yardımıyla gerçeşleştirebilirsiniz.Kullanımı çok basit ve kolaydır.Yalnız sitedeki özelliklerden faydalana bilmeniz için sizden üye olmanızı isteyecektir.Üye olmayı da cok basit bir şekilde facebook hesabınızla giriş yaparak halledebilirsiniz.Daha sonra sitenin size sunmuş olduğu özelliklerden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Siteye giriş yaptıkta sonra sağ üst köşedeki new sekmesine tıklıyoruz.Açılan pencereden ne tür bir simülasyon yapmak istiyorsak onu şeçiyoruz(BreadBoard,Pcb).Daha öncelerde adı breadBoard Simulation idi.Şimdi adını değiştirip New Electronic Lab yapmışlar kafanız karışmasın BreadBoard tasarımına yönlendiriyor.Şimdi sıra geldi Nasıl Kullanırız Kısmına?

Kullanımı çok basit.Sağ üst köşedeki components sekmesine tıklıyoruz ve aşağıda devre elemanları çıkıyor.Hangi devre elemanını devremizde kullanmak istiyorsak o devre elemanını seçip devrede nereye yerleştirmek istiyorsak oraya koyuyoruz.Tüm devre elemanlarımızı seçtikten sonra devremizin gerekli bağlantılarınıda yaparak çıkış alabiliriz.Çıkış veya sonuç olmak için yapmanız gereken tek şey sağ üst köşedeki start simulation tuşuna basmak.Devrede çıkış gösteren elemanlar mevcut(ossiloskop,multimetre,voltmetre v.s)bunlarından birisi devremizin. çıkış alınacak kısımlarına bağlarsak çıkış veri ve görüntülerimizi rahatlıkla elde edebiliriz.

Soru ve görüşlerinizi sitenin altındaki yorum kısmına yazarsanız daha detaylı bir şekilde yardımcı olabilirim.Herkese İyi Günler.

 

admin

Elektronik Mühendisi Adayı.ElektronikSever..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *